דבר ראש העיר

ברכת ראש העיר

אשדוד - בית ישראלי

לפני כשלוש חתמנו עם מדינת ישראל על הסכם הגג. במעמד ראש הממשלה, שרי האוצר והשיכון, והתווינו בכך, את צמיחתה הדמוגרפית העתידית של העיר, בעיקר דרך מענה הולם למגורים עבור זוגות צעירים. והשתתפות במאמץ הלאומי לפתרון המחסור בדיור בר השגה.

על פי המתוכנן, ייבנו אלפי יחידות דיור ב-15 מתחמים שונים בעיר, ביניהם ברובעים הקיימים, חלקם ברובעים חדשים או בשכונות חדשות בעיבורה של העיר, בצפון ובדרום. אנו רואים את עתידה של העיר בצעירים שלה, בתרומתם לחוסנה ועתידה הכלכלי-חברתי.

הסכם הגג כולל פיתוח ושדרוג תשתיות העיר, שדרוג השכונות הוותיקות, הקמת שכונות חדשות וצעירות, חיבור רבעי העיר לצד הקמת מתחמי תעסוקה, תשתיות, תחנות רכבת חדשות, מוסדות ציבור, פארקים ציבוריים וקריית ספורט חדישה ומתחמי בילוי ופנאי.

הסכם הגג ללא ספק, ימצב את אשדוד כעיר מודרנית, מתחדשת ומובילה העוברת גם שינוי חברתי וקהילתי באמצעות הצערת הרובעים הוותיקים. בית ישראלי באשדוד הוא חלום שמימוש הדרגתי של הסכם הגג יהפוך למציאות הנרקמת מול עינינו, למענכם תושבי אשדוד היקרים.

לשם כך הוקמה מנהלת הסכם הגג אשדוד, בראשות אייל דוידוביץ', אשר יחד עם צוותו המקצועי שוקדים באדיקות, אחר יישום התוכניות והפרויקטים, החל משלב התכנון, שינוי תב"ע (תכנית בנין עיר) ועד להוצאת מכרזים לקבלנים. בחודשים האחרונים, גם התבשרנו על התקדמות משמעותית בתוכניות, עם פרסום מכרז לקבלנים עבור שיווק קרקעות לבניית שכונות חדשות ברחוב ויצמן (בית בשדרה) , פארק לכיש ואישור התוכנית להקמת "בית ואופק", פרויקט שייבנה בפינתו הדרום מערבית של רובע י"ג.

הדרך לפנינו עוד ארוכה, אך אנו באשדוד, נחושים להגשים את חזון העיר לעשור הבא כמטרופולין חברתי-כלכלי מהחשובים והמובילים במדינת ישראל. וזאת, תוך שמירה על צביונה החברתי של העיר וערכי הסביבה – לרבות שימור הטבעת הירוקה שמקיפה את עירנו וכוללת את – חופי הזהב של אשדוד, פארק החולות, פארק לכיש ונחל לכיש.

בית ישראלי באשדוד, הוא בית לעתיד איכותי ומבטיח.

יישר כוח לכל העוסקים במלאכה.

ש ל כ ם,

ד"ר יחיאל לסרי

ראש העיר אשדוד